Şevkat Yerimdar Niko (Burak Demir) kimdir kaç yaşında biyografisi

yorumsuz
215 views

Şevkat Yerimdar Niko gerçek adı ve instagram adresi Burak Demir kimdir merak edenlere özel kısa biyografisi ve ayrıntılar yazımızın devamında.

Yeni dizi Şevkat Yerimdar’ın oyuncu kadrosuda yer alan Burak Demir, dizide Niko karakterine hayat verecek. Niko karakterini biraz daha yakından tanımak isteyenlere şu şekilde anlatalım:

Niko Şevkat’ın mahallesinin muhtarıdır. Oldukça bilge konuşan birisi olan Niko’nun annesi Rum babası ise Türk’tür. Marika’nın oğlu olan Niko aynı zamanda Şevkat’ın kankası ve arkadaşıdır. Bahar ile de kardeştir. Çok bilmiş konuşmayı seven Niko aslında konuştuğu kadar ayakları yere basan birisi değildir. Niko kıssadan hisse hikayeleri anlatmayı çok sevmektedir.

Burak Demir kimdir?

3 Kasım 1978 tarihinde Burak Demir, Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitiminin Bilkent Üniversitesi MSSF Tiyatro oyunculuk bölümünde başarı ile tamamlamıştır.

Yakışıklı oyuncu 2007 senesinde İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2013 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hüseyin Çavuş rolü ile yer almıştır.

Günümüze kadar birçok film tiyatro ve dizide yer alan Burak Demir; dizi oyunculuğu kariyerine 2000’li yıllarda Hedef Mutluluk ile başladı ve daha sonra aynı sene içerisinde Bizim Evin Halleri dizisine dahil oldu. 6 yıl kadar bu dizide başarı ile yer aldı.

Kariyerinde; Kanlı Düğün, İffet, Daha Neler, Genco, Bu Kalp Seni Unutur mu, Hırçın Kız Kadife, Denizden Gelen, Farklı Desenler, Muhteşem Yüzyıl, Bizim Okul, Sağ Salim 2: Sil Baştan, İnadına yaşamak gibi birçok dizi ve film bulunmaktadır.

Burak Demir Instagram adresi; @burakdemirofficial olarak bilinmektedir. Başarılı sanatçı geçtiğimiz günlerde yeni rol arkadaşı Canan Maktal ile bir fotoğrafta birlikte yer aldı. İkili Şevkat Yerimdar dizisini müjdeledi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın