Şevkat Yerimdar Cuma (Murat Akkoyunlu) boyu kaç yaşında nereli kimdir?

yorumsuz
43 views

Şevkat Yerimdar Cuma gerçek adı ve karakter ile ilgili merak edilenler burada. Ayrıca karaktere hayat veren Murat Akkoyunlu biyografisini sizler için hazırladık.

FOX TV ekranlarında yayın hayatına merhaba diyecek olan Şevkat Yerimdar dizisinde ünlü oyuncu Murat Akkoyunlu da yer alıyor. Başarılı sanatçı dizide Cuma karakterine hayat verecek. Peki Cuma karakteri nasıl biri, biraz tanıyalım:

Cuma semtin tesisat işlerini yapan ustasıdır. Aslen Trakyalıdır ve son derece sakar ve iş konusunda rahat davranan bir ustadır. Cuma öyle bir ustadır ki bir yeri tamir ederken başka bir yeri bozup hasar verebilir. Oldukça sakar birisi olan Cuma asla bir lafın altında kalmaz ve her zaman bir mazerete sahiptir.

Ayrıca Cuma’nın ilginç özellikleri de vardır. Cuma akupuntur noktalarına elektrik vermek suretiyle birçok şeyi iyi edebileceğini söylemektedir. Kimi zaman deneysel çalışmaları başarılı olan Cuma, Esin’in mahalleye gelmesi ile değişir ve çok yükselir.

Murat Akkoyunlu kimdir?

20 Mayıs 1973 tarihinde dünyaya gelen Murat Akkoyunlu Bursa’da doğmuştur. Devlet Tiyatrosu Opera ve Bale Çalışanları Yardımlaşma Vakfı TOBAV Bursa TOBAV Gençlik Tiyatrosu’nda tiyatro hayatına merhaba demiştir.

Bursa Devlet Tiyatrosu, Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Tiyatro Çisenti, Tiyatro Ti sahnelerinde yer almıştır. TRT için çocuk programları hazırlamıştır.

2014 senesinde Ruhumun Aynası isimli bir dizide Ayşen Gruda, Engin Alkan, Suzan Aksoy, Tuba Ünsal, Filiz Ahmet gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

Aynı sene içerisinde bir sinema filminde “Çakallara Dans 3: Sıfır Sıkıntı” da Şevket Çoruh, Ceyhun Yılmaz, İlker Ayrık, Gürkan Uygun ile birlikte başrolleri paylaşmıştır. Bu film gişede başarı göstermiştir.

Kariyerinde birçok tiyatro oyunu bulunan Murat Akkoyunlu defalarca ödül almış başarılı ve seivilen bir sanatçıdır.Kariyerinde birçok film ve dizi de bulunmaktadır. 1989 ile 2002 yılları arasında Bizimkiler dizisinde yer alarak başladığı dizi oyunculuğuna halen devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın