Şevkat Yerimdar Cevdet Uçar (Salih Kalyon) kaç yaşında kimdir biyografisi

yorumsuz
165 views

Şevkat Yerimdar Cevdet gerçek adı ile Salih Kalyon kimdir kaç yaşında nereli oynayacağı karakterin özellikleri ve ayrıntıları haberimizde.

FOX TV ekranlarında yayın hayatına merhaba diyecek Şevkat Yerimdar dizisinde usta sanatçı Salih Kalyon da yer alacak. Dizide Cevdet Uçar karakterine hayat verecek olan Salih Kalyon; babacan bir rol ile dizide bulunacak.

Cevdet Uçar karakteri; babacan bir insan olma özelliği ile ön plana çıkacak. Aynı zamanda dizinin önemli karakterlerinden birisi olan Esin’in babası olacak. Antikacılık mesleği ile uğraşan Cevdet Uçar, Şevkat Yerimdar’ın ev sahibidir ve çarşıdaki tüm dükkanların da sahibidir. Oldukça zengin bir adam olan Cevdet Uçar, çarşı esnafının sevdiği saygı gösterdiği iyi birisidir.

Salih Kalyon kimdir kaç yaşında?

1946 senesinde Ağrı’da dünyaya gelen usta sanatçı Salih Kalyon aslen Trabzon Çaykaralıdır. Babasının ismi Abdurrahman Kalyon’dur usta sanatçı babasının saatçilik yapmak üzere Ağrı’ya göçtüğü için orada dünyaya gelmiştir.

1964 senesinde usta sanatçı 18 yaşında iken İstanbul’a gelmiştir. Kariyerine genç yaşta başlayan usta sanatçı filmlerde ve dizilerde rol almıştır. Birçok tiyatro oyunu ile de sahnede bulunmuştur.

Aynı sene içerisinde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başlamıştır. 1976 senesinde Ankara Çocuk Tiyatrosu adı altında kendi topluluğunu oluşturmuş ve topluluğu tam 20 yıl devam ettirmeyi başarmıştır.

1989 ile 2002 yılları arasında Türkiye’de fenomen haline gelen Bizimkiler isimli dizide Sedat rolü ile yer almıştır.

2008 senesinde Tolga Çevik ile birlikte Komedi Dükkanı isimli eğlence programında yer almıştır. Salih Kalyon evlidir ve bir kız babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın