İsimsizler Nerde Çekiliyor?Virankaya Nerde?

yorumsuz
38 views

Fatih herkesin oldukça başarılı ve umut veren genç bir diplomat adayıdır. Türkiye’nin yurt dışı temsilciliğine atanır ve greve başlamak üzere olan genç diplomatın tam görevine başlaması üzerine virankaya dan gelen acı haberle yıkılır ve hayatının akışını değiştirir. Virankaya da bulunan kaymakamı şehit edilir. Fatih ise kaymakamın kendisine güveni ve desteği ile onun yerine kaymakam olmaya karar verir.

Ülkesinin ferahı ve huzuru adına masa başı rahat bir işi bırakmış onun yerine cesurca savaşmayı seçmiştir, yüreğinde vatan millet sevdası barındıran karakterimiz 7 kişi ile oluşan bir kadro ile Virankaya’ya doğru yola çıkarlar.

Peki bu dizide bahsi geçen Virankaya nerde hangi ilimizde açıklayalım.

İsimsizler dizisinin çekim yapıldığı yer anlaşılmasın diye aslında hiçbir ilimizde olmayan 83 plakasını kullanmayı tercih etti.

İsimsizler Nerde Çekiliyor?Virankaya Nerde?

İl veya ilçelerin olumsuz etkilenmemesi adına böyle bir çözüm bulan dizi ekibi çekimlerinin yaptığı yerinde bilinmemesi adına böyle bir çözüme başvurdu.

Aslına bakarsak virankaya isimli bir ilçede yok, yani dizinin çekildiği yer Mardin Derik ilçesi ama anlaşılmaması için çekimler sırasında plakalar 83 e çevrildi.

2016 yılında Derik ilçesi Kaymakamı Muhammed Safitürk teröristlerin hain pususu sırasında şehit edilmişti. İsimsizler isimli dizide Şehit Kaymakam Safitürk’ünkonusu da senaryo da yerini aldı.

Dizinin çekimleri21 şubatta Mardin ve Balıkesir Bigadiç de başlatıldı.

Çekimler için Mardin’in Derik de set hazırlandı. Derik de yaşayanlar ise çekimleri ilgi ile izliyor. Ancak çekimler güvenlik gerekçesi ile Derik ilçesinden ve Balıkesir’in Bigadiç ilçesine taşındı ve burada çekimler devam etmekte.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın